Kursy językowe

 

Dlaczego warto zapisać się na kursy językowe w Bielsku-Białej?

 

Rozważając zapisanie się na kursy językowe można poznać wiele powodów, dla których ludzie uczą się nowych języków. Prawda jest taka, że ​​w dzisiejszym coraz bardziej wzajemnie powiązanym i współzależnym świecie biegłość w innych językach jest istotną umiejętnością, która daje możliwość zaangażowania się w otaczającą nas rzeczywistość w bardziej bezpośredni i znaczący sposób - czy to w sąsiedztwie, czy w odległości kilku tysięcy kilometrów. Jednocześnie kursy językowe bielsko przygotowuje Cię do rywalizacji i odniesienia sukcesu w globalnej gospodarce.

 

Nie przedłużając – zachęcamy do zapoznania się z wybranymi przez nas argumentami, które przemawiają za tym, by zapisać się na bielskie kursy językowe!

 

Komunikacja jest kluczem

 

Jednym z najbardziej satysfakcjonujących aspektów ludzkiego doświadczenia jest nasza zdolność do porozumiewania się z innymi. Możliwość komunikowania się z kimś w jego języku jest niesamowitym przeżyciem.

 

Osoby dwujęzyczne mają niepowtarzalną okazję do komunikowania się z szerszą grupą osób zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Znajomość wybranego języka sprawia, że ​​możesz poczuć się bardziej swojsko bez względu na to gdzie jesteś, a świat otwiera się dla Ciebie dosłownie i w przenośni.

 

Większe możliwości zawodowe

 

Umiejętności językowe mogą być znaczącą przewagą konkurencyjną, która odróżnia Cię od jednojęzycznych kandydatów na to samo stanowisko. Są jednymi z najważniejszych umiejętności wymaganych właściwie we wszystkich zawodach - bez względu na Twoją branżę czy poziom umiejętności - a do tego, popyt na dwujęzycznych specjalistów rośnie wykładniczo (!). W rzeczywistości dzisiaj już większość ofert pracy jest specjalnie ukierunkowana na kandydatów dwujęzycznych.

 

Pracodawcy poszukują specjalistów, którzy mogliby bezproblemowo komunikować się z klientami na nowych i rozwijających się rynkach zagranicznych, a do tego niezbędne są przebyte kursy językowe bielsko. W dzisiejszych czasach już nikt nie musi wsiadać do samolotu, aby wykorzystać swoje umiejętności językowe. Dodatkową zachętą niech będzie też to, że w wielu przypadkach, umiejętności językowe prowadzą również do dodatkowych bonusów i zwiększania pensji. Dlatego, niezależnie od aspiracji zawodowych - dzięki umiejętnościom językowym dodanym do życiorysu, wyprzedzasz konkurencję!

 

Pokarm dla umysłu

 

Wiele kognitywnych zalet nauki języków jest niezaprzeczalnych. Osoby posługujące się więcej niż jednym językiem mają:

 

 • lepszą pamięć

 • wyższe umiejętności rozwiązywania problemów

 • większe umiejętności krytycznego myślenia

 • większą koncentrację

 • większą umiejętność wielozadaniowości

 • większe umiejętności słuchania

Osoby decydujące się na kursy językowe bielsko potrafią płynniej przełączać się między wykonywaniem konkurencyjnych zadań i łatwiej jet im monitorować zmiany w środowisku, w którym przebywają aniżeli jest to możliwe w przypadku osób jednojęzycznych. Poza tym, wykazują oznaki większej kreatywności i elastyczności. Jeśli to nie wystarczy, aby Cię przekonać do zapisania się na wybrany kurs językowy – warto sobie przypomnieć, że wszyscy się starzejemy… ale jest nadzieja: bycie dwujęzycznym lub wielojęzycznym również pomaga powstrzymać starzenie się umysłu i spadek zdolności poznawczych.

 

Głębsze zrozumienie innych kultur

 

Język jest najbardziej bezpośrednim połączeniem z innymi kulturami. Możliwość komunikowania się w innym języku pozwala nam na głębsze poznanie i zrozumienie tradycji, religii, sztuki i historii ludzi związanych z tym językiem. Lepsze zrozumienie z kolei sprzyja większej:

 

 • tolerancji

 • empatii

 • akceptacji innych

 

Można nawet usłyszeć o badaniach które wykazały, że że dzieci uczące się innego języka, są bardziej otwarte i wyrażają bardziej pozytywne nastawienie do kultury związanej z tym językiem niż te, które takiej umiejętności nie posiadają.

 

Odkrywanie świata

 

Podróżowanie połączone ze znajomością lokalnego języka może zrewolucjonizować każdą podróż zagraniczną. Oczywiście osoby podróżujące, które posługują się jednym językiem są w stanie odwiedzać te same miejsca, co podróżni, którzy znają więcej niż jeden język, ale tym drugim zdecydowanie łatwiej jest się poruszać się poza typowymi obszarami turystycznymi i doświadczać tego miejsca i spotkania z jego mieszkańcami w sposób, który jest często niedostępny dla osób bez znajomości języka. Nauka drugiego języka otwiera dodatkowe możliwości studiowania lub pracy za granicą.

 

Poznanie źródła

 

Żyjemy w świecie, w którym istnieje ponad 6000 języków mówionych i w związku z tym czasem potrzebujemy tłumaczenia jakiegoś dzieła czy pracy. Tutaj jednak kursy językowe bielsko znów niosą dodatkowe korzyści, bowiem mówienie co najmniej jednym dodatkowym językiem daje nam dostęp do informacji, które w przeciwnym razie byłyby niedostępne. Na przykład osoby biegle posługujące się innymi językami są w stanie poruszać się po Internecie jako prawdziwi globalni obywatele, którzy mogą konsumować i oceniać zagraniczne media i rozrywkę.

 

Większe możliwości umysłowe

 

Uczenie się drugiego języka poprawia również umiejętności komunikacyjne i poszerza znajomość słownictwa w swoim rodzimym języku. Co więcej, badania pokazują, że nauka kolejnych, dodatkowych języków jest o wiele sprawniejsza niż nauka tego drugiego, szczególnie wśród dzieci . To dlatego, że kiedy uczysz się nowego języka, rozwijasz nowe sieci mózgowe, które są już w gotowości, gdy rozpoczynasz naukę kolejnego języka.

 

Większa pewność siebie

 

Każda osoba ucząca się języka może potwierdzić, że popełnienie błędu podczas odkrywania nowego słownictwa - często przed publicznością – jest rzeczą nieuniknioną. Ale jest to wręcz niezbędna część procesu uczenia się! Nauka języka oznacza opuszczanie strefy komfortu, a kolejnym plusem tego, że zakończysz kursy językowe bielsko z nową umiejętnością jest niesamowite poczucie spełnienia, które poczujesz. Ludzka pewność zawsze się zwiększa wraz z opanowaniem nowej umiejętności, a nauka języka obcego nie jest niczym innym niż właśnie tym. Zwiększa pewność siebie. I spójrzmy prawdzie w oczy: pewni siebie ludzie są bardziej interesujący niż ci, którzy nie są. Techniki, których używasz do rozwinięcia drugiego języka, skutkują też większym poczuciem otwartości.

 

Pamiętaj jednak, że aby opanować nowy język, niezbędne są rozmowy z native speakerami i płynnymi mówcami. Jeśli jesteś nieśmiały, ale chcesz poznać nowych ludzi, użycie wymówki, że chcesz ćwiczyć umiejętność porozumiewania się w wybranym języku to świetny sposób:

 

 • nawiązywania nowych znajomości

 • poszerzania horyzontów

 • wzbogacenia doświadczeń życiowych.

 

Dodatkowo, kto z nas nie chciał by być bardziej interesujący?

 

Kursy językowe bielsko – który język powinienem wybrać?

 

Tutaj nie ma prostej odpowiedzi - tym bardziej, że wybór jest dość spory. Nasza szkoła zdecydowanie więcej niż dwa języki do wyboru. Dla przykładu oferujemy:

 

 • kursy języka włoskiego

 • kursy języka angielskiego

 • kursy języka hiszpańskiego

 • kursy języka francuskiego

 • kursy języka niemieckiego

 • kursy języka rosyjskiego

 

Wybór języka angielskiego zawsze wydaje się dobry, ponieważ handel regionalny i inne wymiany w tym języku są zjawiskiem codziennym. Ale dlaczego nie pomyśleć też o języku niemieckim? Niemcy są niezmiennie wielką potęgą ekonomiczną w Europie, więc warto posiąść i taką umiejętność. Rosja jest są często uznawana jako supermocarstwo przyszłości, więc rosyjski może być kolejnym atrakcyjnym językiem do rozważenia. Hiszpański jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie i otwiera możliwości nie tylko w Europie, ale także w Ameryce Środkowej i Południowej oraz prawdopodobnie w USA. Inne tradycyjne języki jak francuski czy włoski wydają się być naprawdę romantycznym wyborem, biorąc pod uwagę bogatą kulturę tych państw i możliwości jej dogłębnego poznania może otworzyć jeden i drugi język.


Bez względu na to, który wybierzesz, kursy językowe bielsko w naszej szkole to bardzo dobry wybór, bo nauka drugiego języka jest zawsze wzbogacającym i satysfakcjonującym doświadczeniem. Jeśli jednak naprawdę chcesz uzyskać od nas pomoc w wyborze przede wszystkim zalecamy poznać siebie. Poznać siebie w tym kontekście to znaczy zadawać właściwe pytania, aby móc łatwiej zdecydować, którego języka powinieneś się uczyć.

 

Pewnie chciałbyś mieć mapę i kompas, który poprowadzi Cię do perfekcyjnego języka. Da się to zrobić, a wszystko, co musisz zrobić, to... podążać za głosem serca! Wybór języka jest głęboko osobistym procesem. Nie ma czegoś takiego jak lepszy czy gorszy język do nauki. Najlepszy język zależy przede wszystkim od ucznia.

 

O czym pomyśleć przy wyborze języka?

 

Pamiętaj, że Twój wybór będzie miał wyjątkowy wpływ na:

 

 • twoje życie towarzyskie,

 • twoją anatomię neurologiczną,

 • twoje możliwości zawodowe,

 • to jak doświadczasz otaczającego świata,

 • twoją osobowość.

 

Przeczytałeś tutaj o wszystkich korzyściach. Wiesz, jakie nauka języka przynosi korzyści Twojemu mózgowi, jak może powiększyć portfel i jak sprawia, że ​​życie staje się ciekawsze. Prawdopodobnie już znalazłeś silne zachęty, które przekonują właśnie Ciebie do tego, by zapisać się na kursy językowe bielsko. Może Twoja najlepsza przyjaciółka właśnie wróciła z wakacji za granicą i jesteś zazdrosna o to, jak fajnie wygląda prowadząc swobodną pogawędkę z jej nowymi francuskojęzycznymi przyjaciółmi, być może chcesz aktywować rdzenny język, którego nauczyłeś się kiedyś w w Peru lub chcesz zaimponować przyszłym pracodawcom, pokazując im swoje umiejętności które sprawiają, że jesteś idealnym kandydatem do pracy na rynkach zagranicznych.

 

A może jesteś w końcu zadowolony ze swoich umiejętności w drugim lub nawet trzecim języku, a teraz jesteś gotowy, aby zrobić kolejny krok i stać się profesjonalnym poliglotą? Być może po prostu obudziłeś się dzisiaj i powiedziałeś sobie: „Tak! Nauczę się języka!”


Niezależnie od tego, co Cię czeka, wiesz, że jesteś gotowy na naukę języka i wiesz, że możesz to zrobić równie łatwo jak każdy inny. Teraz, aby zdecydować, którego języka powinieneś się nauczyć, pierwszym krokiem jest stłumienie wszystkich sprzecznych porad na temat „najlepszego” języka i zajrzenie do swojego wnętrza.

 

Formularz wyceny

Każde tłumaczenie traktujemy indywidualnie, a jego koszt uzależniony jest od ilości stron, stopnia trudności tekstu oraz języka oryginału. Każdy tekst podlega odrębnej wycenie tak, aby móc zapewnić najwyższą jakość przy niewielkich kosztach. W związku z powyższym zachęcamy do kontaktu z naszym koordynatorem ds. tłumaczeń, który przygotuje dla Państwa jak najkorzystniejszą ofertę.


Firma


Wyświetl większą mapęKontakt z nami

Zapraszamy do współpracy

Copyright © Linguapoint - Wszelkie prawa zastrzeżone

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko