Kursy językowe rosyjski bielsko

 

Język rosyjski – czas na zmotywowanie się do nauki!

 

Ach! Rosja. Chór Armii Czerwonej, Plac Czerwony, wódka, niezrozumiały alfabet i piękne kobiety. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o tym interesującym i nieznanym świecie Rosji, znacznie więcej niż stereotypy powyżej, to rada jest tylko jedna: musisz nauczyć się języka rosyjskiego! Rosyjski nie jest trudny do nauczenia, o ile masz dobre powody, by go nauczyć. Zanim stwierdzisz, że kursy językowe rosyjski bielsko nie są dla Ciebie przedstawimy Ci sporo powodów, dla których warto nauczyć się języka rosyjskiego – i zmienisz zdanie!

 

Rosyjski: jeden z najczęściej używanych języków na świecie

 

Pierwszym z Twoich powodów do nauki języka rosyjskiego powinno być to, że w tym języku mówi ono ponad 260 milionów ludzi na całym świecie (!) Jest to nie tylko oficjalny język rosyjski, ale także język białoruski, kazachski i kirgiski. Ponadto jest on używany w:

 

 • Izraelu,

 • na Bałkanach,

 • Ukrainie,

 • Armenii,

 • USA.

 

Czasami jest uważany za najbardziej wykorzystywany język w Europie i, zgodnie z katalogiem językowym, rosyjski jest ósmym najczęściej używanym językiem na świecie.

 

Poza tym z racji tego, że podobnie jak język polski jest on językiem słowiańskim, wykazuje wiele podobieństw do naszego jak i innych języków takich jak ukraiński, bułgarski i czeski. Jeśli chodzi o kraje wchodzące w skład dawnego Związku Radzieckiego, szacuje się, że Ci, którzy mieli po dwadzieścia kilka lat po rozpadzie ZSRR, nadal znają trochę rosyjskiego.

 

Znajomość języka rosyjskiego poprawia możliwości zatrudnienia

 

Od początku nowego tysiąclecia Rosja stale znajduje się w fazie rozwoju jako główna siła gospodarcza. Narodziny nowej rosyjskiej klasy średniej sprawiły, że wiele osób wyjechało tam z Polski, aby zdobyć znaczącą pozycję w globalnym przemyśle turystycznym. Oznacza to, że jeśli pracujesz w turystyce, umiejętność posługiwania się językiem rosyjskim jest zdecydowanie atutem – punkt ukończone kursy językowe rosyjski bielsko w Twoim CV będzie się prezentował naprawdę znakomicie.

 

Jeśli chodzi o sprawy międzynarodowe, wydarzenia na Ukrainie w 2014 r. dowiodły, że Rosja stara się odzyskać swoją pozycję geopolitycznego lidera wraz z USA, UE i innymi władzami. Rosja jest obecnie członkiem:

 

 • Rady Europejskiej,

 • Organizacji Narodów Zjednoczonych,

 • UNESCO,

 • Światowej Organizacji Handlu.

 

Dzięki temu język rosyjski stał się powszechnie używany w wymianach dyplomatycznych. Kolejnym aspektem, który pomógł Rosji XXI wieku stać się tym, czym jest dzisiaj, był boom gospodarczy, jakiego doświadczył ten kraj na początku tysiąclecia. W konsekwencji wiele firm poszukuje wykwalifikowanych pracowników międzynarodowych, którzy mają opanowaniu język rosyjski. Co więcej, ponieważ wielu dyrektorów i dyrektorów generalnych korporacji w tym kraju mówi niewiele po angielsku, rosyjskie firmy coraz częściej potrzebują osób, które opanują angielski i rosyjski, aby stały się ich tłumaczami.

 

Mając za sobą kursy językowe rosyjski bielsko i możliwość włączenia tego atutu do swojego CV na pewno się wyróżnisz, nawet jeśli stanowisko, o które się ubiegasz nie wymaga znajomości języka rosyjskiego lub innych języków. Dla pracodawcy, możliwość zanurzenia się i dalszego uczenia się języka, który jest uważany za trudny do nauczenia, będzie dowodem poświęcenia, rekurencji i wytrwałości (takie cechy są bardzo pożądane u kandydatów). Krótko mówiąc, umiejętność mówienia po rosyjsku mówi o Twoim intelekcie.

 

Rosja ma fascynującą kulturę

 

Dużą część rosyjskiej kultury można odkryć właśnie dzięki jej literaturze i językowi. Który miłośnik literatury nie chciałby przeczytać Tołstoja, Dostojewskiego i Puszkina w jego oryginalnej wersji? Na to właśnie pozwolą CI kursy językowe rosyjski bielsko . Język rosyjski ma ogromną ilość wyrażeń, których nie można znaleźć w języku polskim czy angielskim. Oddzielenie słów funkcyjnych, takich jak artykuły, czasowniki, środki pomocnicze, czasowniki łączące i niektóre przyimki, pozwala autorowi opowiadać historię jeszcze bardziej, ponieważ pozostawia więcej miejsca na bardziej znaczące słowa – tego wszystkiego się nauczysz odkrywając język rosyjski.

 

Innym sposobem, w jaki manifestuje się rosyjska kultura, jest muzyka. Od tradycyjnej rosyjskiej muzyki do bardziej współczesnej wersji chóru Armii Czerwonej i romantycznej muzyki, Rosjanie zawsze byli w stanie oznaczyć swoją kulturę muzycznymi dziełami. Jednak kultura rosyjska nie ogranicza się do klasyki! Została zmodernizowana i zmieszał się z globalną kulturą, jednocześnie pozostając wiernym swoim korzeniom. Warto więc zacząć rosyjskie seriale, rosyjskie filmy, ich współczesną muzykę rockową i rapową, a zwłaszcza alternatywną kulturę, która obecnie rozwija się w Sankt Petersburgu w niesamowitym tempie. Na odkrywanie tego wszystkiego pozwolą Ci właśnie kursy językowe rosyjski bielsko.

 

Umiejętność mówienia w ich języku pozwoli Ci zrozumieć ich i ich kulturę, coś, co nigdy nie mogłoby się wydarzyć poprzez tradycyjną wymianę kulturalną. Jeśli więc chcesz się o tym wszystkim przekonać nie ma innego wyjścia – czas poznać język rosyjski!

 

Naucz się języka i poznasz prawdziwą Rosję

 

Po kilku wycieczkach do Rosji i po rozmowie z innymi turystami, szybko się przekonasz o jednej rzeczy: kiedy nauczysz się języka rosyjskiego (nawet jeśli tylko trochę), twoje podróże do Rosji będą całkowicie odmienione. Rosjanie nie znają się na uśmiechu, niektórzy są nieufni także wobec obcokrajowców i, co gorsza, niewielu mówi po polsku, angielsku lub w innych językach europejskich. Tak więc zazwyczaj dzieje się tak, że turyści kończą na ograniczonej komunikacji z mieszkańcami ze względu na barierę językową, co powoduje negatywne wrażenie podczas podróży.

 

Możemy jednak zapewnić, że po nabyciu umiejętności rozmowy w języku rosyjskim, nawiązywanie przyjaźni stanie się znacznie łatwiejsze; to tak, jakby zasłona została zdjęta, a Rosjanie natychmiast stali się przyjaźni i właśnie choćby dlatego warto się zapisać na kursy językowe rosyjski bielsko! Możliwość komunikowania się w języku rosyjskim otworzy więcej opcji niż znalezienie tanich hoteli (co na pewno jest istotne dla tych, których nie stać na luksusowe).

 

Kolejną zaletą podróży po rosyjsku, gdy znasz język, jest to, że będziesz w stanie uniknąć typowych pułapek turystycznych. Tutaj taka ciekawostka: często cena przejazdu taksówką zależy od… Twojego poziomu rosyjskiego! Im lepiej znasz rosyjski, tym niższa będzie jazda. Mówienie językiem rosyjskim od razu zmieni zachowanie mieszkańców, ponieważ nie jesteś zwykłym turystą, ale interesujesz się ich językiem i kulturą. Gdy nauczysz się rosyjskiego, nigdy nie zobaczysz Rosji w ten sam sposób.

Kolejny argument za tym, by zapisać się na kursy językowe rosyjski bielsko? Nauka języka rosyjskiego jest doskonałą okazją do poszerzenia Twojego kręgu społecznego. Mówienie w innym języku da Ci ogromną przewagę, jeśli chodzi o nawiązywanie nowych znajomości i kontaktów. Znajomość języka rosyjskiego pomoże wczuć się w ludzi żyjących w tym kraju i nawiązać profesjonalne relacje lub nawiązać nowe znajomości podczas jednej z podróży.

 

Podczas nauki języka rosyjskiego spotkasz wielu, którzy podzielają tę samą pasję do Rosji, czy to Rosjan, czy innych, którzy, jak ty, uczą się tego języka. Jeśli Twój znajomy mówi po rosyjsku, skorzystaj z tej okazji! To naprawdę przydatny sposób nauki i ćwiczenia języka, a także pomoże ci zrozumieć kulturę rosyjską.

 

Nauka języka rosyjskiego pozwali Ci nauczyć się czegoś:

 

 • nowego,

 • przydatnego,

 • innego.

 

Jest to dobry powód, aby uczyć się języka rosyjskiego, ponieważ uczenie się tego języka pozwala zrozumieć przydatne pojęcia dotyczące nauki innych języków. Pomoże ci to jeszcze lepiej zrozumieć nawet nasz polski język ojczysty. Nauka języka rosyjskiego całkowicie zmieni sposób radzenia sobie z nauką innych języków i otoczenia. Jeśli jesteś studentem - teraz jest najlepszy czas, aby podjąć decyzję o nauce języka rosyjskiego i wybrać nasze kursy językowe rosyjski bielsko.

 

W przeciwieństwie do innych łatwych do opanowania języków, znalezienie rosyjskiego nauczyciela zrobi naprawdę wielką różnicę w całym procesie nauki. Chociaż nie można oczywiście zaprzeczyć, że uczelnie uczą języków najbardziej efektywnymi metodami, to nasze kursy podobnie zapewniają środowisko, które ułatwia bardziej zindywidualizowany sposób nauczania, stwarzamy również poziom zanurzenia się w ten język, który trudno odtworzyć w inny sposób, oraz oczywiście, dostaniesz certyfikat potwierdzający, iż uczestniczyłeś w kursie.

 

Czy jeszcze masz wątpliwość?

 

Podsumowując więc przypominamy, że rosyjski może dać Ci dostęp do różnych dobrze płatnych prac, takich jak:

 

 • nauczyciel języka rosyjskiego w Polsce,

 • nauczyciel języka angielskiego dla Rosjan (jeśli biegle również będziesz posługiwał się angielskim)

 • tłumacz.

 

W Polsce można liczyć na wysokie wynagrodzenie dla tłumaczy języka rosyjskiego i, na dowód, że dla naszego kraju rosyjski jest naprawdę kluczowym językiem warto podkreślić iż rząd często finansuje programy językowe i kulturalne związane z tym językiem. Specjalizacja w tym języku przynosi wiele korzyści, zarówno profesjonalnych, jak i osobistych - kursy językowe rosyjski bielsko pozwolą Ci się o nich przekonać najpełniej, bo osobiście.

 

Naucz się języka rosyjskiego, ponieważ tego chcesz!

 

To jest ostatni powód nauki rosyjskiego, ale chyba najważniejszy: jeśli przeczytałeś ten artykuł aż do tego miejsca, to zapewne dlatego, że nauka rosyjskiego jest czymś, co naprawdę chcesz robić. Liczba osób posługujących się określonym językiem lub ofert pracy oferowanych przez język nie może być Twoją jedyną motywacją. Pasja i zainteresowanie to jedne z najważniejszych zasobów, jakie możesz mieć, by nauczyć się języka, szczególnie języka rosyjskiego. Jeśli chciałbyś nauczyć się rosyjskiego, jeśli odczuwasz miłe emocje za każdym razem, gdy słuchasz rosyjskiej muzyki – to nie pozostawia wątpliwości, że nasze kursy językowe rosyjski bielsko są czymś naprawdę odpowiednim dla Ciebie.

Formularz wyceny

Każde tłumaczenie traktujemy indywidualnie, a jego koszt uzależniony jest od ilości stron, stopnia trudności tekstu oraz języka oryginału. Każdy tekst podlega odrębnej wycenie tak, aby móc zapewnić najwyższą jakość przy niewielkich kosztach. W związku z powyższym zachęcamy do kontaktu z naszym koordynatorem ds. tłumaczeń, który przygotuje dla Państwa jak najkorzystniejszą ofertę.


Firma






Wyświetl większą mapę



Kontakt z nami

Zapraszamy do współpracy

Copyright © Linguapoint - Wszelkie prawa zastrzeżone

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko