Kursy językowe hiszpański bielsko

 

Nauka języka hiszpańskiego – odkryj jej walory!

 

Jakie są zalety nauki hiszpańskiego? Nauka nowego języka, na przykład hiszpańskiego, jest dobrym pomysłem z kilku powodów: możesz zwiększyć swoje szanse na pracę w wybranym miejscu na świecie, łatwiej będzie Ci komunikować się z osobami w innych krajach, a jeśli dobrze się postarasz - możesz nawet podróżować po świecie za darmo!


Każdy język ma swoje wady i zalety. Niektóre z nich, podobnie jak angielski, są powszechnie używane na całym świecie, co czyni je niezwykle przydatnymi. Inne, takie jak celtycki są nadal używane przez garstkę ludzi, ale ich nauka pozwala na dołączenie do ekskluzywnego grona osób posługujących się w tym języku. Hiszpański jest gdzieś pomiędzy, a korzyści jakie niosą kursy językowe hiszpański bielsko są obfite. Jednak ze względu na zwięzłość uwzględnimy tylko najważniejszych.

 

Główne zalety nauki języka hiszpańskiego


Na ten moment na całym świecie jest aż 437 milionów osób hiszpańskojęzycznych. To 17% całego świata (!). Ta liczebność nie tylko sprawia, że ​​hiszpański jest drugim najczęściej używanym językiem na świecie, ale jest także oficjalnym lub narodowym językiem 21 krajów. W obu Amerykach mówi się o 418 milionach ludzi, a w Unii Europejskiej aż 8% ludzi mówi w języku hiszpańskim jako w swoim pierwszym. 7% uznaje hiszpański jako drugi język. Wszystkie te fantastyczne fakty i liczby wskazują na to, że jeśli decydujesz się na kursy językowe hiszpański bielsko i faktycznie uczysz się tego języka, będziesz dużo lepiej przygotowanym podróżnikiem, będziesz mógł spotkać jeszcze więcej ludzi i wzbogacić swoje osobiste doświadczenia.


Ponadto będziesz mógł mówić jak profesjonalista w niektórych z najpiękniejszych krajów na świecie, gdzie językiem oficjalnym jest hiszpański:

 

Dla przykładu są to:

 

 • Argentyna

 • Kolumbia

 • Meksyk

 • Peru

 • Panama

 • Kostaryka
   

Nauka hiszpańskiego sprawia, że masz większe szanse na rynku pracy!


Tak, nauka hiszpańskiego sprawia, że drzwi do stanowisk pracy na całym świecie są dla Ciebie otwarte. Hiszpański jest jednym z sześciu oficjalnych języków Narodów Zjednoczonych i trzecim najczęściej używanym językiem w mediach. Znaczenie hiszpańskiego jako języka biznesowego jest trudne do zakwestionowania. Wraz z rozwojem gospodarczym wielu krajów Ameryki Łacińskiej, Hiszpanii, która jest 14 razy najwyższą pod względem PKB na świecie i napływem hiszpańskojęzycznych użytkowników w krajach takich jak Stany Zjednoczone, każdy, kto zna ten język lub uczy się hiszpańskiego, znajdzie się w bardzo korzystnej sytuacji. Według danych nauka hiszpańskiego zapewni Ci dodatkowe spore sumki do wygodnego życia. Czy wspomnieliśmy również, że 10% języka używanego w Internecie jest w języku hiszpańskim?

 
Sposób na zachowanie ostrości umysłu


Według badań, posługiwanie się więcej niż jednym językiem wydaje się pomagać mózgowi w przeciwstawianiu się chorobie Alzheimera. Włoski uniwersytet Vita-Salute San Rafffaele w Mediolanie przeprowadził badanie, w którym przebadał z pomocą tomografii komputerowej 85 starszych pacjentów z chorobą Alzheimera. 45 z nich mówiło po niemiecku i włosku, a 40 mówiło tylko jednym z dwóch języków. Jak możecie sobie wyobrazić, Ci, którzy byli dwujęzyczni, osiągali lepsze wyniki niż monolingwistyczni użytkownicy. Zatem korzyści zdrowotne, jakie mogą przynieść kursy językowe hiszpański bielsko są nie o przecenienia!


Staniesz się lepszą osobą!


Okay, wiemy, że to odważne stwierdzenie, ale to prawda. Przynajmniej tak jest, jeśli definiujesz bycie lepszym człowiekiem jako bycie kimś, kto jest empatyczny wobec innych i potrafi odczytywać i odpowiednio interpretować sygnały społeczne. Uczenie się innego języka, na przykład hiszpańskiego, nie tylko zwiększy Twoją zdolność koncentracji, ale pomoże również w zrozumieniu kultur, które są niepodobne do naszej, polskiej. Badania wskazują ponadto, że dwujęzyczne dzieci w wieku kilku lat wykazują przewagę w testach dotyczących perspektywy i teorii umysłu – a są to podstawowe umiejętności społeczne i emocjonalne.


Otworzy się przed Tobą świat sztuki, literatury i piękna!


Jedną z najważniejszych zalet nauki hiszpańskiego jest to, że uzyskasz dostęp do niezrównanego świata bogatej kultury latynoskiej. Oglądanie klasycznych filmów, takich jak „Labirynt Fauna” w ich oryginalnym języku jest przyjemniejsze niż oglądanie tego samego z napisami. To samo dotyczy czytania ważnych literackich postaci, takich jak Gabriel Garcia Marquez czy Pablo Neruda. Nasze kursy językowe hiszpański bielsko pozwolą Ci z czasem czytać to w taki sposób, w jaki oryginalnie zostały napisane te książki. Angażowanie się w dzieła w ich oryginalnym języku zapewnia głębszy wgląd w nie, niż to, co można uzyskać poprzez dostęp do tłumaczenia. I chociaż sztuka może nie mieć jednego, uniwersalnego języka, umiejętność posługiwania się językiem hiszpańskim może pomóc Ci lepiej wejść w umysł Pabla Picassa, Salvadora Dali i wielu innych. To samo dotyczy muzyki wielkich mistrzów, takich jak:

 

 • Gloria Estefan

 • Celia Cruz

 • Tito Puente


Lepiej opanujesz popkulturę!


W ten sam sposób, w jaki nauka języka hiszpańskiego da Ci dostęp do klasycznej literatury, kina, sztuki i muzyki, otworzy także światy najbardziej dynamicznemu i żywemu środowisku kultury dzisiaj. Jeśli byłeś w klubie lub barze w ciągu ostatnich kilku lat, trudno byłoby oprzeć się temu, by nie wskoczyć na parkiet, by potrząsnąć biodrami do piosenki Pitbulla, Enrique Iglesiasa, Ricky'ego Martina, Shakiry lub innych czołowych hiszpańskojęzycznych muzyków.

 

Poza parkietem, niezależnie od tego, czy chcesz pracować w jednej z hiszpańskich firm, czy po prostu chcesz wiedzieć o co chodzi, kiedy zobaczysz reklamę w tym języku kursy językowe hiszpański bielsko pomogą Ci w tym doskonale.

 

Nauka nie zajmie Ci zbyt dużo czasu!

 

Oczywiście to, jak długo będzie trwać nauka hiszpańskiego, zależy całkowicie od tego, kim jesteś, jak się uczysz i czy już miałeś jakieś podstawy w tym bądź jakimś podobnym języku. Według uczonych języki są podzielone na dwie klasy:

 

 • Grupa I: hiszpańska, francuska, portugalska, między innymi

 • Grupa II: arabski, chiński, japoński i koreański

 

Języki w grupie I, w tym język hiszpański, wymagają 480 godzin profesjonalnego programu nauczania, aby osiągnąć średnią płynność. Ważne jest, aby pamiętać, że sposób definiowania „płynności” jest całkowicie subiektywny. Niektórzy mówią, że biegle posługują się językiem, jeśli potrafią czytać i pisać bez słownika. Inni twierdzą, że prawdziwa płynność jest niemożliwa, ponieważ zrozumienie wszystkich kulturowych dziwactw zajęłoby całe życie, gdybyś nie dorastał w tym. Tak czy inaczej, hiszpański jest powszechnie uważany za jeden z najłatwiejszych języków do nauki, więc możesz być gotowy do rozmowy już z podstawowymi umiejętnościami czytania i mówienia w naprawdę krótkim czasie.

 

Slang stanie się sposobem na życie!

 

Biorąc pod uwagę te 437 milionów hiszpańskojęzycznych użytkowników na świecie, szaleństwem byłoby myśleć, że wszyscy mówią po hiszpańsku w ten sam sposób. Niektórzy ludzie w Hiszpanii, mówią po hiszpańsku lekko sepleniąc. Inni, jak w Argentynie, skracają słowa., a niektórzy mówią po hiszpańsku, podobnie jak w Republice Dominikańskiej, co jest trudne do zrozumienia dla rodowitych Hiszpanów z innych krajów.

 

Pomimo tych wszystkich dialektów, większość wykształconych osób będzie w stanie zrozumieć siebie nawzajem, bez względu na to, z jakiego kraju hiszpańskojęzycznego pochodzą. Standardowe użycie formalnego języka hiszpańskiego w Hollywood i wiele form literatury pomaga stworzyć standardową wersję, którą większość ludzi rozumie i której poznanie zdobywa się poprzez właśnie kursy językowe hiszpański bielsko. Ale z drugiej strony cała ta różnorodność może pomóc każdemu zostać mistrzem w międzykulturowym slangu. Każdy dialekt i region hiszpańskojęzyczny ma własne zestawy idiomów i unikalnych kulturowych wyróżników, dzięki którym nauka hiszpańskiego staje się przyjemna i wciągająca. Liczba sposobów, w jakie będziesz w stanie wyrazić siebie w tym języku zdaje się nie mieć końca.

 

Więcej szans na... zakochanie się :)!

 

Jedną z korzyści nauki hiszpańskiego lub innego języka jest poszerzenie puli romantycznych perspektyw. Żyjemy w świecie, w którym liczba osób mówiących po hiszpańsku rośnie. Ci, którzy nie próbują się uczyć nawet trochę, stawiają się w niekorzystnej sytuacji w ujęciu romantycznym. Sam pomyśl, jak niesamowite byłoby podróżować do innego kraju i porozumiewać się z innymi w ich własnych językach, zamiast mieć nadzieję, że oni zaczną mówić po polsku? Nauka nowego języka naturalnie wzbogaca Twoje życie i daje możliwość poznania ludzi, z którymi nigdy wcześniej nie mógłbyś się komunikować. To jest dar, a kursy językowe hiszpański bielsko to coś, czego nie powinieneś się pozbawiać.

 

Podsumowując: kursy języka hiszpańskiego – czy warto?

 

Hiszpański może być najlepszym wyborem dla drugiego języka, dlatego jego popularność w szkołach na całym świecie gwałtownie rośnie. Chciałbyś zacząć się uczyć nowego języka, ale nie wiesz który wybrać? Więc tak…

 

Język arabski ma zupełnie inny alfabet, francuska pisownia i wymowa są niezwykle szczegółowe i trudne, a język chiński wymaga nauki unikalnych tonów. Z drugiej strony, wyraz napisany po hiszpańsku jest prawie całkowicie fonetyczny - spójrz na dowolne hiszpańskie słowo i możesz powiedzieć je tak, jak jest wymawiane!


Chociaż opanowanie gramatyki języka hiszpańskiego może być wyzwaniem, podstawowa gramatyka jest dość prosta, a wiele słów jest podobnych do angielskich, który zapewne obcy Ci nie jest. Ponieważ liczba osób posługujących się językiem hiszpańskim na całym świecie wciąż rośnie, istnieje większe prawdopodobieństwo, że nauka i praktyka tego języka będzie jeszcze łatwiejsza!

 

Na koniec dodamy jeszcze tylko, że na podstawie dokładnej analizy czynników kulturowych, ekonomicznych i dyplomatycznych można wywnioskować iż to język hiszpański jest na szczycie listy, jak więc się oprzeć tym wszystkim korzyściom i argumentom przemawiającym za tym, że kursy językowe hiszpański bielsko wydają się naprawdę opcją nie do odrzucenia!

Formularz wyceny

Każde tłumaczenie traktujemy indywidualnie, a jego koszt uzależniony jest od ilości stron, stopnia trudności tekstu oraz języka oryginału. Każdy tekst podlega odrębnej wycenie tak, aby móc zapewnić najwyższą jakość przy niewielkich kosztach. W związku z powyższym zachęcamy do kontaktu z naszym koordynatorem ds. tłumaczeń, który przygotuje dla Państwa jak najkorzystniejszą ofertę.


Firma


Wyświetl większą mapęKontakt z nami

Zapraszamy do współpracy

Copyright © Linguapoint - Wszelkie prawa zastrzeżone

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko