kursy językowe włoski bielsko

 

Kurs języka włoskiego w Bielsku-Białej – dobry pomysł!

 

Istnieje wiele powodów, dla których warto uczyć się języka włoskiego, a w tym miejscu postaramy się i Ciebie przekonać do ich osobistego odkrycia i zapisania się na kursy językowe włoski bielsko.

 

Pierwszym powodem jest oczywiście kraj jego pochodzenia: Włochy to jedno z najpiękniejszych i najbogatszych historycznie krajów świata, a dodatkowo, to kraj z największą liczbą światowego dziedzictwa UNESCO na świecie!

 

Wszyscy marzą o podróżach do takich miast jak Florencja, Rzym czy Wenecja, a sława tych miejsc jest naprawdę zasłużona. Włochy ogólnie są niezwykle zróżnicowanym krajem ze względu na jego przeszłość, składającą się z podziałów i granic wewnętrznych. Z północy na południe, od nadmorskich kurortów po niezwykłe górskie krajobrazy, można znaleźć oszałamiające niespodzianki w odległości nawet kilku kilometrów od siebie.

 

Uważamy jednak, że istnieje tylko jeden, prawdziwy sposób na wejście w atmosferę tych niesamowitych miast i miasteczek: możliwość poznania lokalnego języka, aby móc komunikować się z mieszkańcami i zanurzyć się w miejscach, które oni znają i kochają.

 

Wydaje się to oczywiste, ale pozwolimy sobie podkreślić raz jeszcze, że język włoski jest głównym, skutecznym środkiem do odkrywania piękna Włoch, tego wciąż tradycyjnego i tajemniczego kraju.

Znając język, a nawet tylko jego podstawy, możesz odkryć jego sekrety dużo bardziej. Wakacje we Włoszech staną się o wiele bardziej interesujące, ponieważ każda rekomendacja miejscowych może stać się nowym punktem na trasie, oderwaniem od zwykłych szlaków turystycznych.

 

Podziwianie, degustacja, zrozumienie włoskiego dziedzictwa kulturowego

 

Włoski to prawdopodobnie język najbardziej związany ze światem sztuki i kultury. Możesz znaleźć włoskie wpływy we wszystkich głównych dziedzinach życia i kultury:

 

 • malarstwo

 • architektura

 • literatura

 • muzyka

 • jedzenie i wino

 

Włochy zawsze były kolebką (dziś moglibyśmy powiedzieć „inkubatorem”) niesamowitej kreatywności, wielkiej pasji do życia i celebrowania majestatycznego piękna starożytnego Rzymu i Florencji na kanwie talentów Dantego, Michała Anioła czy Raffaello. Osobliwości krajobrazów ukształtowanych przez stulecia pracy zbiorowej, które przyniosły wysoki kunszt włoskiej kuchni i wina, narodziny opery i muzyki klasycznej, sztukę w produkcji przedmiotów projektowych i rzemiosła artystycznego – to wszystko stanie się bardziej zrozumiałe, gdy przejdzie się z sukcesem przez kursy językowe włoski bielsko.

 

Znajomość języka jest niezbędna do zrozumienia wielu aspektów namiętnego włoskiego stylu życia. Ulice na całym świecie wypełnione są włoskimi restauracjami o włoskich nazwach, ale tylko jeśli nauczysz się włoskiego, zrozumiesz „charakter” tego, co jesz: możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, co oznaczają niektóre z dań! Na przykład, kiedy jesz farfalle, jesz „motyle”.

 

Zauważysz, że wszystkie klasyczne nazwy pizzy, wszystkie słowa związane z robieniem kawy są wciąż używane w języku włoskim na całym świecie. Idąc dalej - cały specjalistyczny język używany w muzyce klasycznej („sopran”, „wiolonczela”, „adagio”, „koncert” ...) też jest włoski, ponieważ we wszystkich tych dziedzinach włoski był językiem, który ukształtował te słowa.

 

Kursy językowe włoski bielsko a piękno samego języka

 

Specyfika języka włoskiego polega na jego muzykalności, melodyjnym i łagodnym charakterze. Na całym świecie włoski jest znany jako jeden z najbardziej lubianych języków. Co więcej, język włoski jest o wiele łatwiejszy do nauczenia niż inne języki. Chociaż początkowo może wydawać się trudne odnalezienie w gąszczu trybów używanych w tym języku, wkrótce zaczniesz wręcz wchłaniać nowe słowa i zwroty tak naturalnie, że nawet nie zauważysz, kiedy będziesz się płynnie nim posługiwać. A fakt, że był on bliższy łacinie niż innym językom, oznacza, że ​​wiele słów jest podobnych lub ma te same korzenie, co te znane w innych językach.

 

Tak więc, chociaż możesz nie być w stanie od razu wypowiedzieć każdego słowa, powinieneś być w stanie zrozumieć przynajmniej część tego, co usłyszysz po włosku.

 

Nauka języka włoskiego: sposób na wyjście ze strefy komfortu

 

Nauka języka włoskiego to także świetny sposób na wyjście ze strefy komfortu i spróbowanie czegoś nowego. Rzeczywiście, wielu naszych kursantów z dumą twierdzi, że chodząc na kursy językowe włoski bielsko zaczynają widzieć nową stronę siebie, stają się bardziej ekspresyjni, otwarci i beztroscy, ucząc się komunikować jak Włosi.

 

Jest to potężny sposób na wyjście poza strefę komfortu, ponieważ będziesz mógł rozmawiać z zupełnie nową grupą ludzi i dzielić się z nimi zupełnie nową kulturą. Łatwo będzie znaleźć coś, co Cię interesuje, gdy zaczniesz się uczyć włoskiego:

 

 • oglądanie słynnych włoskich filmów

 • czytanie włoskich gazet

 • słuchanie włoskiej muzyki

 

Kiedy dowiadujesz się więcej o congiuntivo, imperfetto i passato prossimo, możesz nawet zrozumieć nieco więcej o tym, jak działa nasz ojczysty język i jego funkcje, a nawet zobaczyć, jak poprawia się Twoje słownictwo!

 

Włoski to język, który pomimo upływu lat pozostał najbardziej związany z łaciną, językiem, z którego tak wiele innych języków pożyczyło słowa i zwroty. Oznacza to, że w miarę rozwijania własnego włoskiego słownika możesz nauczyć się jednocześnie uczyć się słów, które pozwolą Ci stworzyć podwaliny pod wiele innych języków.

 

Ucząc się języka włoskiego, masz realną możliwość zobaczenia tego, jak się rozwijasz: kiedy zapisujesz się na kursy językowe włoski bielsko przechodzisz od nauki pierwszych słów i pierwszej rozmowy aż do przeczytania pierwszej włoskiej książki. W końcu odkryjesz, że jesteś w stanie uchwycić inną kulturę i porównać ją z rodzimą.

 

Kursy języka włoskiego a możliwości zawodowe

 

Dla niektórych sektorów zawodowych, w których włoskie firmy są światowymi liderami, język włoski przybiera jeszcze większe znaczenie a kursy językowe włoski bielsko stają się także przydatne do rozwoju zawodowego i rozwoju kariery. Widać to idealnie w naszym mieście, gdzie gospodarka kwitnie w dużym stopniu właśnie w związku z włoskimi inwestorami.

 

Warto też pomyśleć o nauce języka włoskiego w kontekście sektorów takich jak:

 

 • moda,

 • design

 • sztuki piękne i kultura

 • produkcja i dystrybucja żywności i napojów

 • piłka nożna

 • motoryzacja

 • gastronomia

 

Można nawet pomyśleć o tym, by zostać nauczycielem języków obcych we Włoszech! Włoski jest językiem wiodącym, a mówienie takim językiem może otworzyć wiele drzwi i może uczynić cię bardziej atrakcyjnym dla pracodawców.

 

Marki i firmy, takie jak Fiat często szukają pracowników, którzy potrafią mówić po włosku, dlatego kursy językowe włoski bielsko to inwestycja w siebie i swoją przyszłość.

 

Wreszcie, mówienie po włosku jest nie tylko korzystne, jeśli chcesz pracować dla jednej z tych słynnych włoskich gałęzi biznesowych, ale jest także przydatne, aby uzyskać jakąkolwiek pracę. W dzisiejszych czasach biznes odbywa się w znacznie bardziej globalnym i międzynarodowym wymiarze, a firmy z całego świata współpracują ze sobą i komunikują się ze sobą w wielu różnych językach. W rezultacie pracodawcy szukają teraz potencjalnych pracowników, którzy mówią i rozumieją więcej niż jeden język, a w rzeczywistości ludzie, którzy mówią po włosku lub w innych językach, często ostatecznie lądują na lepiej płatnych i bardziej satysfakcjonujących stanowiskach.

 

Kurs języka włoskiego – daj sobie szansę na piękniejsze życie!

 

Omówiliśmy tutaj wiele korzyści z nauki języka włoskiego, ale największa korzyść z nauki nowego języka nie jest widoczna gołym okiem. Chodzi o korzyści, jakie nauka drugiego języka daje naszym umysłom. Już niejedne badania wykazały, że mózgi osób dwujęzycznych mają bardziej zaangażowane i ulepszone połączenia nerwowe niż jednojęzycznych. Wielu ludzi wierzy, że znajomość drugiego lub trzeciego języka jest szkodliwa, ponieważ szybka zmiana między językami nadmiernie obciąża naszą tkankę mózgową. Jak się okazuje, nasz mózg może bez problemu obsługiwać wiele języków., a wręcz jest do tego stworzony!

 

W rzeczywistości wiele języków to swoiste „ćwiczenie” dla mózgu, a kursy językowe włoski bielsko mogą prowadzić do podniesienia zdolności umysłowych. Mogą na przykład poprawić pamięć. Język obcy może mieć nawet pozytywny wpływ na osiągnięcia w nauce. Wierzcie lub nie, może to poprawić zdolności matematyczne (!).

 

Ponadto odkryto, że nauka języka obcego poprawia umiejętności podejmowania decyzji i wielozadaniowości. A jeśli to jeszcze Ci nie wystarczy jako argument - dodamy, że uczenie się języka opóźnia pojawienie się demencji. Tak więc umiejętność, którą nabędziesz teraz ucząc się języka włoskiego może nieść wiele dobrego dla Twojego zdrowia nawet w późniejszym życiu.

 

Dlaczego nauka języka włoskiego to dobry pomysł?

 

Podsumowując to, dlaczego kursy językowe włoski bielsko to naprawdę dobry pomysł, najlepiej byłoby powiedzieć, że kiedy wylądujesz na włoskiej ziemi, natychmiast zrozumiesz, dlaczego ludzie tak bardzo pasjonują się Włochami. Włochy mają jedne z najpiękniejszych zakątków na ziemi, najbardziej zapierające dech w piersiach widoki. Mogą sprawić, że życie gdzieś indziej będzie wydawać się w jednej chwili nudne.

 

Weźmy na przykład wybrzeże Amalfi czy Sycylię. To są miejsca, które powinieneś zdecydowanie umieścić na swojej liście „do zobaczenia”, ale zyskasz jeszcze więcej ze swojej podróży, jeśli możesz mówić nawet trochę po włosku. To otworzy drzwi i sprawi, że uzyskasz bardziej autentyczne wrażenia.

 

Zrozumiesz, co wyświetlają witryny sklepowe, będziesz mógł śledzić znaki drogowe, pośmiejesz się z tego, co młodzi Włosi wypisują na tych ścianach (i czego przewodnicy nie tłumaczą). Mówienie po włosku sprawia, że ​​to doświadczenie jest o wiele głębsze!

 

Co ma wspólnego jedzenie z nauką języka? Pomyśl o tym - o ile lepsze byłoby twoje doznanie kulinarne, gdybyś zrozumiał, co znaczy umieszczona w menu „bresaola” (peklowana wołowina)?

 

Włoskie jedzenie, lub te o włoskim pochodzeniu - od makaronu do pizzy, jest wszędzie, nie tylko we włoskich restauracjach czy sklepach z włoską kuchnią. Świat szaleje na punkcie kuchni prosto z Italii! Jeśli jesteś jedną z osób, które czują to samo – też powinieneś się zapisać na kurs języka włoskiego!

Formularz wyceny

Każde tłumaczenie traktujemy indywidualnie, a jego koszt uzależniony jest od ilości stron, stopnia trudności tekstu oraz języka oryginału. Każdy tekst podlega odrębnej wycenie tak, aby móc zapewnić najwyższą jakość przy niewielkich kosztach. W związku z powyższym zachęcamy do kontaktu z naszym koordynatorem ds. tłumaczeń, który przygotuje dla Państwa jak najkorzystniejszą ofertę.


Firma


Wyświetl większą mapęKontakt z nami

Zapraszamy do współpracy

Copyright © Linguapoint - Wszelkie prawa zastrzeżone

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko