Kursy dla obcokrajowców polski bielsko

 

Kurs języka polskiego dla obcokrajowców – te wskazówki pomogą Ci w nauce!

 

Język polski nie należy do łatwych języków do nauki, dlatego cieszy fakt iż mimo wszystko można spotkać w naszym kraju, a nawet Bielsku-Białej obcokrajowców zainteresowanych podjęciem tego wyzwania. Odpowiadamy na te potrzebę, a każdy nasz kurs języka polskiego dla obcokrajowców bielsko jest idealnie pomyślany tak, aby nauka była możliwie jak najbardziej przyjemna i skuteczna. Jeśli Ciebie również interesuje nauka naszego języka i zdecydowałeś się na kurs, zachęcamy także do zapoznania się ze wskazówkami na tej stronie, które pozwolą Ci:

 

 • wykorzystać wiedzę zdobytą na kursie jeszcze pełniej

 • szybciej nauczyć się tego języka

 

Co więcej, umieszczone tutaj przez nas wskazówki przydadzą się nie tylko, jeśli chodzi o kurs języka polskiego dla obcokrajowców bielsko, ale skorzystać z nich można w odniesieniu również do każdego innego języka.

 

Zatem skorzystaj z poniższych wskazówek i naucz się posługiwać piękną polszczyzną jeszcze lepiej i jeszcze szybciej!

 

Nauka języka polskiego dla obcokrajowców – jak ją usprawnić?

 

Pomimo, że stały postęp technologiczny sprawia, że ​​pismo ręczne należy już do przeszłości, nie lekceważcie potęgi pisania, która może niesamowicie pobudzić waszą pamięć! Ilekroć zaczynasz uczyć się nowego języka – czy to polskiego czy jakiegokolwiek innego – warto trzymać pod ręką staromodny notes, by zapisywać w nich wszystkie nowe słowa i główne punkty gramatyczne.

 

Wysiłek fizyczny, jaki wkładamy w to, by właściwie napisać słowa, pomaga nam je lepiej zapamiętać, a używanie kolorowych atramentów jeszcze bardziej przyciąga wzrok.

 

Muzyka w języku polskim


Potencjał uczenia się piosenek został powszechnie uznany i każdy obcokrajowiec uczący się języka polskiego może to potwierdzić na podstawie własnych doświadczeń. Niegdyś często głównym powodem, by zacząć uczyć się nowych języków, była chęć zrozumienia tego, co dany artysta śpiewał – dzisiaj mamy internet, ale to nadal działa! Nasza rada w tym przypadku polegałaby na tym, aby nie zniechęcać się skomplikowanymi tekstami - zrób małe kroki, najpierw naucz się refrenu, a potem przejdź do reszty. Ale nie rozczaruj się, gdy dowiesz się, że utwór ma zupełnie inne znaczenie niż wyobrażałeś sobie - przynajmniej nauczyłeś się języka, aby się o tym dowiedzieć, a nasz kurs języka polskiego dla obcokrajowców bielsko pomoże ci tez ten cel zrealizować!


Oglądaj telewizję w polskim języku


Obecnie mamy to szczęście, że mamy niezwykle łatwy dostęp do seriali i filmów w oryginalnym języku, bez względu na to, gdzie mieszkamy i jaki nowy język mamy zamiar poznawać. Na początku polecamy trzymać się krótkich epizodów, aby móc oglądać sceny kilka razy bez zniechęcania. Kilka wskazówek dotyczących tej dodatkowej metody nauki:

 

 • oglądaj bez napisów (lub z polskimi napisami)

 • następnie włącz napisy ze swojego ojczystego języka i sprawdź czy dobrze zrozumiałeś

 • rób notatki dotyczące wyrażeń idiomatycznych lub konkretnych słów, których nie znałeś

 

Uwaga: niektórzy sądzą, że powinni oglądać kreskówki – bo skoro to jest dla dzieci, to musi być łatwe. Ale należy pamiętać, że kreskówki są tworzone dla rodzimych użytkowników języka i często używają języka odpowiedniego dla dzieci, co nie jest koniecznie łatwe lub przydatne w Twojej nauce języka polskiego.


Skorzystaj z dodatkowych lekcji online


Jeśli masz dostęp do dobrego połączenia internetowego, możesz szukać zajęć językowych z native speakerami za pomocą programów takich jak Skype, jeszcze zanim zapiszesz się na kurs języka polskiego dla obcokrajowców bielsko. Możesz użyć tego nie tylko do zajęć konwersacyjnych, ale także do gramatyki i pisania, ponieważ czat działa tak, jak zwykła biała tablica! Można również znaleźć wiele platform internetowych, w których można oferować wymianę językową z użytkownikami, którzy są zainteresowani nauką własnego języka – co przy okazji jest świetnym sposobem na zdobycie nowych przyjaciół.


Zmień ustawienia językowe w sieciach społecznościowych


Jedną z pierwszych rzeczy, które zawsze polecamy naszym uczniom, jest przełączanie wszystkich swoich urządzeń i sieci społecznościowych na język docelowy – w tym przypadku polski. Początkowo nie jest łatwo przewijać posty, czytać wiadomości, a nawet dzwonić, gdy nie masz pewności co do słów, które czytasz na ekranie – czasem trzeba będzie nadal korzystać z tłumacza internetowego, gdy trzeba będzie pobrać coś z polskiego Facebooka - ale przekonasz się, że w krótkim czasie przyzwyczaisz się do czasowników takich jak:

 

 • udostępnij

 • lubię to

 • ukryj

 • pokaż

które mogą być bardzo przydatne podczas podróży lub czytania biznesowych wiadomości e-mail!


Naukę uzupełnij podróżowaniem


Oczywiście każdy zgodzi się, że najlepszym sposobem na nauczenie się nowego języka jest podróż do kraju, w którym mówi się tym językiem. Chociaż jest to z pewnością prawda, nie wystarczy zarezerwować wycieczkę do miejsca docelowego, jeśli nie spróbujesz poznać lokalnej kultury, dlatego właśnie nasz kurs języka polskiego dla obcokrajowców bielsko to także sporo możliwości jej odkrywania. Przemieszczanie się coraz dalej dla wyjścia ze swojej strefy komfortu pozwoli Ci poznać nowych ludzi i nowe kultury, dzięki temu też odkryjesz prawdziwego ducha naszego polskiego języka, którego się uczysz.


Otwórz usta i idź!


Mówiąc o strefach komfortu, nigdy nie należy obawiać się mówienia w języku polskim, nawet jeśli dopiero co rozpocząłeś kurs języka polskiego dla obcokrajowców bielsko czy nawet jeśli na ten moment zwyczajnie go rozważasz. Przede wszystkim Polacy od razu są bardziej otwarci, gdy widzą, że ktoś stara się ich zrozumieć.

 

Wreszcie, kiedy nie możesz przekazać wiadomości lub nie możesz jej zrozumieć, oznacza to tylko, że cel komunikacji nie został osiągnięty; powinieneś dać sobie jeszcze jedną szansę i po prostu się zrelaksować. Pamiętaj, że stało się to niekoniecznie ze względu na Twój poziom znajomości tego języka, więc:

 

 • oddychaj spokojnie

 • spróbuj ponownie

 • na pewno wszystko będzie dobrze!

 

Wpływ kultury polskiej można zaobserwować w wielu zakątkach świata, ponieważ duża część osób na całym świecie może powiedzieć, że ma przynajmniej polskie dziedzictwo. Niezależnie od tego, czy planujesz używać znajomości języka polskiego w celu nawiązania kontaktu ze swoimi korzeniami, czy też masz chęć podczas pobytu w Polsce na głębsze odkrywanie uroczych, starych wiosek i wspaniałych zamków i katedr, jakich w naszym kraju nie brakuje - kurs języka polskiego dla obcokrajowców bielsko z pewnością pomoże Ci odkryć zupełnie nowy świat doświadczeń!

 

Dlaczego jeszcze powinieneś zacząć uczyć się języka polskiego?

 

Język polski jest jednym z najpiękniejszych na świecie, ale jest też językiem, który nie przyciąga tak dużej uwagi, jak powinien. Większość turystów przybywających do Polski z różnych zakątków świat ledwie przekracza kilka zdań, a niektórzy z obcokrajowców, którzy nawet od kilku lat mieszkają w Polsce, nie mogą nawet zamówić posiłku w restauracji bez konieczności używania angielskiego….

 

Nie brakuje jednak opcji i nauka języka polskiego może być naprawdę łatwo i profesjonalnie zorganizowana - choćby w naszej szkole językowej. Rzuć więc sobie wyzwanie - spróbuj zapisać się na nasze kurs języka polskiego dla obcokrajowców bielsko i zacznij rozmawiać w tym jednym z najbardziej poetyckich języków na świecie (!)

 

O czym pamiętać ucząc się języka polskiego?

 

Aby było Ci jeszcze łatwiej przyswoić wiedzę, jaką zyskasz na kursach - rzućmy okiem na niektóre kluczowe kwestie, o których należy pamiętać, ucząc się języka polskiego. Poznane na naszych kursach metody z pewnością pomogą wszystkim osobom skupić się na najbardziej odpowiednich narzędziach i technikach uczenia się języka i tak się składa, że ​​proces ten jest znacznie mniej skomplikowany, niż sądzi większość obcokrajowców.

 

Z pewnością nauka języka polskiego może być tak samo łatwa lub trudna, jak wszystkich innych języków- a pisanie o nauce polskiego jako o czymś niemożliwym do zrobienia jest zwykle wynikiem opinii rozpowszechnianym przez dumnych i nieprzyjaznych tubylców. Dlatego mamy dobrą radę dla obcokrajowców, którzy chcą uczyć się języka polskiego – takie komentarze takie należy po prostu zignorować i lepiej zapisać się na nasz kurs języka polskiego dla obcokrajowców bielsko by po krótkim czasie przekonać się, że język polski jest pięknym i wciągającym językiem i istnieje wiele powodów, dla których każdy powinien się go nauczyć!

 

Od czego zacząć proces nauki języka polskiego?

 

Przed rozpoczęciem każdego zadania w życiu najważniejsze jest określenie zamierzonego wyniku. Ta sama metoda obowiązuje przy nauce języka polskiego. Różni ludzie mogą mieć różne powody, dla których chcieliby dodać polski język do swojego CV. Przykładami mogą być:

 

 • podróże,

 • realizacja celów zawodowych,

 • po prostu chęć uczenia się innych języków.

 

Nauka języka polskiego pomaga podróżującym i turystom komunikować się z Polakami. Dla turystów jest to naprawdę korzystne, ponieważ pomaga im zrozumieć kulturę i historię ludzi. Poza tym oferuje im poczucie odpowiedzialności i pomaga im w podróżach po Polsce.

 

Wybierając się na kurs języka polskiego dla obcokrajowców bielsko można również dążyć do realizacji celów zawodowych. Dzieje się tak dlatego, że umożliwia on ubieganie się o pracę nie tylko w Polsce, ale nawet w USA, gdzie jest duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych polskich nauczycieli i tłumaczy. W Polsce mogą pojawiać się wakaty w takich dziedzinach jak:

 

 • farmaceutyka,

 • bankowość

 • produkcja,

 • wiele innych

 

Na zachętę dodamy, że polski alfabet ułatwia naukę tego języka. W języku angielskim można mieć trudność z interpretacją tego, jak wypowiedzieć słowo na podstawie samej jego pisowni. Na przykład, weźmy "oo" w słowach, takich jak jedzenie, książka i podłoga. W tych trzech słowach wymowa tych liter jest inna i po prostu trzeba je zapamiętać. Jednak w języku polskim związek między mową a pisaniem jest dużo bardziej przejrzysty, więc kiedy zapiszesz się na nasz kurs języka polskiego dla obcokrajowców bielsko i nauczysz się wymawiać litery, możesz teoretycznie wypowiedzieć każde słowo i możesz napisać dowolne słowo, które słyszysz.

 

Kursy języka polskiego dla obcokrajowców – czy warto się nimi zainteresować?

 

Nasz piękny, polski język należy do słowiańskiej grupy języków, która jest drugą co do wielkości grupą językową w Europie. Jest to nasz język urzędowy, istnieje także wiele dużych społeczności Polaków mieszkających na całym świecie – więc nieprawdą jest, że jego znajomość może się przydać jedynie w naszym kraju.

 

Też chcesz nauczyć się języka polskiego?

 

Jeśli chodzi o naukę, kursy dla obcokrajowców polski bielsko uważa się za dość trudne. Dla przykładu, istnieje szeroko rozpowszechniony system rankingowania języków, w zależności od tego, ile czasu anglojęzyczni użytkownicy potrzebują aby móc się danym biegle posługiwać i w nim umieszczają język polski w kategorii 4 na 5 (!). Jeśli jesteś gościem naszego kraju, ale planujesz swoją przyszłość z Polską i chcesz nauczyć się języka polskiego:

 

 • w celach biznesowych,

 • dla przyjemności

 • bo po prostu interesujesz się tym fascynującym językiem,

 

będziemy mogli Ci pomóc, oferując w ramach naszych kursów opcje nauki dostosowane do Twoich możliwości i harmonogramu.

 

Nauka języka polskiego przez obcokrajowców: co sprawia, że jest to wyzwanie?

 

Przede wszystkim pisownia. Polska pisownia jest fonetyczna, a my prowadząc kursy dla obcokrajowców polski bielsko wiemy, że nauka alfabetu jest dobrym, o ile nie najlepszym początkiem rozpoznawania dźwięków. Język polski znany jest także z wyzywających skupisk spółgłosek (np.cz, rz, sz) i znaków diakrytycznych (takich jak ą ł czy ź). To w połączeniu z różnymi zasadami pisowni stwarza obcokrajowcom chcącym nauczyć się tego języka same trudności.

 

Kolejnym wyzwaniem, przed jakim stają obcokrajowcy chcący nauczyć się języka polskiego jest jego wymowa, a mówiąc dokładnie te wszystkie szeleszczące i syczące dźwięki słyszane w naszym kraju, w ukochanej Polsce. Tym bardziej, że różne kombinacje liter są używane do wskazywania znajomych dźwięków. Również sposób łączenia dźwięków może często pozostawić uczących się w konsternacji, gdy zagubieni między różnymi frazami, chwytają się znajomych samogłosek. Więc opanowanie nowych dźwięków od samego początku z pewnością znacznie ułatwi Ci życie.

 

Ale to nie koniec – poprzez nasze kursy dla obcokrajowców polski bielsko pojmiesz to zdecydowanie najtrudniejsze w polskim języku: gramatykę. Język polski ma złożony system określeń przyimków. Każdy obcokrajowiec musi się zapoznać z trzema rodzajami:

 

 • kobiecy,

 • męski,

 • nijaki.

 

Na przykład polskie słowo oznaczające głośnik jest męskie, lampa jest rodzaju żeńskiego, a udo jest nijakie. Idąc dalej mamy 7 przypadków gramatycznych – co oznacza, że każdy rzeczownik i przymiotnik może mieć 7 różnych zakończeń, podczas gdy odmiana rzeczownika i koniugacja czasownika są wysoce nieregularne. Dalej - czasowniki zmieniają formę – często jest to dla obcokrajowców realizowane dramatycznie i nierozpoznawalnie - w zależności od osoby (1., 2. i 3.); czy rzeczownik jest liczbą pojedynczą czy mnogą. Zależy też to od tego, czy działanie jest w przeszłości, teraźniejszości lub przyszłości oraz czy osoba mówiąca (lub o której się mówi) to mężczyzna czy kobieta. Ale spokojnie – nasze kursy dla obcokrajowców polski bielsko tłumaczą każdy ten aspekt powoli i z uwzględnieniem tempa uczącej się osoby.

 

Kolejne wyzwanie: słownictwo i szyk wyrazów

 

W związku z tym, że nasz język ma słowiańskie korzenie, większość polskich słów ma małe lub żadne podobieństwo do języków zachodnioeuropejskich, takich jak angielski, więc znaczenie nowych słów może nie być łatwe do odgadnięcia i zapamiętania dla obcokrajowców posługujących się tymi językami. Słowa jednak podobnie jak w języku niemieckim często są niezwykle długie. Kilka przykładów z życia wziętych:

 

 • oczyszczenie

 • usprawiedliwienie

 • kalendarium

 

Jeśli chodzi o szyk wyrazów – jak wiemy, język angielski nie akceptuje w tej kwestii żadnego chaosu, natomiast język polski wręcz przeciwnie.. pozytywnie go przyjmuje! Opanowanie powyższych zasad związanych z gramatyką można porównać tylko do arcytrudnej umiejętności, dlatego każdy obcokrajowiec, któremu uda się to zadanie – na pewno może uznać siebie za lingwistycznego bohatera, a nasze odpowiednio opracowane kursy dla obcokrajowców polski bielsko mogą w tym skutecznie pomóc.

 

Dlaczego warto uczyć się polskiego? Oto kilka najważniejszych powodów:

 

Skomplikowana gramatyka, szeleszcząca wymowa i rozbudowane zasady pisowni – to wszystko może zniechęcać obcokrajowców do podjęcia nauki naszego języka. Jak więc możemy ich przekonać do tego, że mimo wszystko warto podjąć to wyzwanie?

 

#1 Język polski – łatwiejszy do nauczenia niż inne języki słowiańskie

 

Napisany w alfabecie łacińskim, język polski jest często o wiele bardziej przystępny niż inne języki słowiańskie, szczególnie te, które używają cyrylicy (np. rosyjski). Nie musisz więc jako obcokrajowiec uczyć się nowego alfabetu, wystarczy by zapoznać się z kilkoma specyficznymi znakami diakrytycznymi i digrafami, co uwzględniają w prosty sposób oferowane przez nas kursy dla obcokrajowców polski bielsko.

 

#2 To brama do innych języków słowiańskich i nie tylko

 

Język polski może być doskonałą bramą do fascynującego szerszego obszaru języków słowiańskich, społeczności, która geograficznie stanowi znaczną część Europy i Azji, i obejmuje ponad 300 milionów użytkowników na całym świecie. Na przykład, umiejętność mówienia po polsku daje dostęp do:

 

 • czeskiego

 • słowackiego.

 

Chociaż nie są one wzajemnie zrozumiałe, mają wiele podobieństw i dlatego powinny być łatwe do nauczenia po opanowaniu podstaw języka polskiego.

 

#3 Duża liczba native speakerów

 

Polska ma około 39 milionów mieszkańców, do tego dochodzą miliony Polaków mieszkających za granicą… W związku z tym jest drugim najczęściej używanym językiem słowiańskim na świecie. Jest to jeden z 10 najczęściej używanych języków w UE (!). Już samo to w sobie jest doskonałym powodem, aby obcokrajowcy zechcieli zapisać się na kursy dla obcokrajowców polski bielsko by zacząć uczyć się polskiego!

 

#4 to prawdziwe laboratorium lingwistyczne

 

Polska oferuje zarówno znajomość, jak i egzotyzm. Niektóre słowa i struktury sprawią, że czujesz jakby Ci było znane, ale inne mogą wydawać się tajemnicze... Ale nawet niektóre z najbardziej zagmatwanych i niejasnych wyrażeń mogą Cię wciągnąć w prawdziwie lingwistyczną rewelację jakiej próżno szukać w innych językach.

 

#5 Fascynująca historia Polski

 

Historia Polski jest jedną z najbardziej absorbujących i burzliwych historii w Europie. Polska została ochrzczona pod koniec X wieku, a jako Rzeczpospolita Obojga Narodów stała się jednym z pierwszych krajów konfederackich w Europie - imperium rozciągającym się od Morza Bałtyckiego po Morze Czarne. Dzięki tolerancyjnej polityce religijnej Polska stała się wczesnym przykładem kulturowego tygla, w którym mniejszości, takie jak Żydzi, Tatarzy i Ormianie, prosperowali przez długi czas.

 

Polacy również stali się jednym z niewielu narodów, którzy usunęli swój kraj z mapy Europy na... 123 lata (!). Podczas II wojny światowej nasz kraj został spustoszony przez Niemcy i Rosję, a następnie narzucono nam komunizm. Ze względu na dość dramatyczną historię polski nasz kraj był od zawsze pod silnym wpływem innych języków, takich jak:

 

 • niemiecki,

 • czeski,

 • włoski,

 • łaciński,

 • jidysz,

 • obecnie angielski.

 

Większość angielskich słów zostaje dostosowana do polskiej pisowni (menadżer - manager) i jest poddawana deklinacji jak każde inne polskie słowo, o czym dowiesz się jeszcze więcej zapisując się na kursy dla obcokrajowców polski bielsko.

 

#6 Literatura polska

 

Z pewnością zasługuje na miejsce obok największych światowych dzieł, ale pozostaje znacznie mniej znane niż to, co stworzyli jej odpowiednicy z Rosji lub Francji. Może tak być z powodu właśnie bariery językowej. Zatem opanowanie języka polskiego otworzy drzwi do jednej z najbardziej fascynujących bibliotek na świecie, bogatej i różnorodnej.

 

#7 Standaryzacja języka

 

Język polski jest wysoce ustandaryzowany, tzn. powszechne formy, których się nauczysz, są w powszechnym użyciu. Podróżując z miejsca na miejsce w całej Polsce, nie zauważysz ludzi mówiących w zaskakująco odmienny sposób. Na pewno zauważysz pewne różnice, ale prawdopodobnie nie znajdziesz się w sytuacji, w której mógłbyś nie zrozumieć tego, co do Ciebie się mówi, tak jak ma to miejsce w przypadku wielu innych języków.

Podsumowanie: kursy dla obcokrajowców polski bielsko – dlaczego warto?

 

Choć na początku polski może wydawać się onieśmielający, można się go nauczyć, a wielu ludziom udaje się to wspaniale! Postawa jest kluczowa, a ją zapewnią Ci właśnie nasze kursy dla obcokrajowców polski bielsko.. Jeśli Twoim rodowitym językiem jest angielski, będziesz musiał walczyć z nowymi koncepcjami, których nie znasz. Jednakże, to, czy język jest łatwy czy trudny, nie powinno mieć wpływu na to, czy chcesz się tego uczyć, czy nie. Jeśli język polski jest tym co, Cię interesuje – naucz się go! Nie potrzebujesz dodatkowego uzasadnienia.

 

To prawda, że język polski nigdy nie miał opinii języka łatwego do nauki – jednak nie jest też najtrudniejszym na świecie. Nauka języka polskiego wymaga wysiłku i na pewno żaden kursy dla obcokrajowców polski bielsko nie jest w stanie zaoferować żadnych skrótów ani magicznych sztuczek, by to przyspieszyć. Jeśli nigdy wcześniej nie nauczyłeś się języka słowiańskiego, będziesz potrzebował czasu, aby przywyknąć do wielu dziwactw, niuansów i wyjątków języka polskiego. Czasami poczujesz się zablokowany, zdezorientowany lub nawet pokonany…. Ale nie poddawaj się, bo to wcale nie oznacza, że igdy nie osiągniesz płynności.

 

Jeśli zdecydujesz się na kursy dla obcokrajowców polski bielsko i będziesz interpretował wszelkie przeszkody jako część procesu nauki, każdy dzień przybliży Cię do celu.

 

Celem tego artykułu było poprowadzenie Cię przez wszystkie ważne aspekty nauki języka polskiego i pokazanie najlepszego sposobu na osiągnięcie płynności. Mamy nadzieję, że zebrane tu techniki i zasoby sprawią, że ten język wydaje Ci się w tym momencie bardziej przystępny. Jeśli zdecydujesz się na kurs języka polskiego u nas – na pewno tak właśnie będzie!

 

Formularz wyceny

Każde tłumaczenie traktujemy indywidualnie, a jego koszt uzależniony jest od ilości stron, stopnia trudności tekstu oraz języka oryginału. Każdy tekst podlega odrębnej wycenie tak, aby móc zapewnić najwyższą jakość przy niewielkich kosztach. W związku z powyższym zachęcamy do kontaktu z naszym koordynatorem ds. tłumaczeń, który przygotuje dla Państwa jak najkorzystniejszą ofertę.


Firma


Wyświetl większą mapęKontakt z nami

Zapraszamy do współpracy

Copyright © Linguapoint - Wszelkie prawa zastrzeżone

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko