Kursy językowe niemiecki bielsko

 

Kursy języka niemieckiego – przydatne dla każdego Polaka

 

Myślałeś o podjęciu nauki języka niemieckiego, ale wciąż masz wątpliwości? Być może powiedziano ci, że język niemiecki jest naprawdę trudny do nauczenia się, a może po prostu sam masz takie wrażenie, gdy słyszysz jak ktoś mówi po niemiecku, a każde długie słowo z tego języka na jakie się natkniesz potwierdza twoje przypuszczenia? Dzisiaj odpowiemy na pytanie: czy nauka niemieckiego naprawdę jest trudna i przekonamy Cię dlaczego warto ją podjąć właśnie u nas.


Nauka języka niemieckiego – prostsze niż myślisz!


No cóż, nie, uczenie się niemieckiego nie jest trudne, to tylko mit niesłusznie powtarzany przez leniwych, szybko zniechęcających się ludzi. Oczywiście, że nauka dowolnego języka wymaga czasu i zaangażowania i tak samo jest z językiem niemieckim, ale aby osiągnąć swój cel wystarczy:

 

 • mieć wystarczającą motywację

 • ciężko pracować

 • zapisać się na kursy językowe niemiecki bielsko

 

Jeśli jednak nadal nie masz pewności, od czego zacząć, przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci nauczyć się mówić po niemiecku i to bardzo szybko!

 

Bądźmy uczciwi – nie każdemu język niemiecki wejdzie do głowy z taką samą lekkością np.: Chińczykom trudniej będzie nauczyć się języka niemieckiego niż angielskiego. Dzieje się tak dlatego, że język niemiecki jest częścią języków germańskich, grupy języków indoeuropejskich, które mają wiele podobieństw do innych języków germańskich, takich jak angielski czy holenderski. Na początek zachęcamy jednak do poznania kilkunastu powodów, dla których powinieneś uczyć się języka niemieckiego.

 

Dlaczego warto się zapisać na kursy językowe niemiecki bielsko?


Jest wiele powodów, dla których powinieneś uczyć się języka niemieckiego - poniżej przedstawiamy kilka wybranych.


Ucz się niemieckiego, a będziesz więcej… zarabiać! Bo:

 

 • Niemcy są drugim co do wielkości eksporterem na świecie.

 • Niemiecka gospodarka jest numerem jeden w Europie i numerem cztery na świecie. To gospodarka, która jest porównywalna do gospodarki wszystkich hiszpańskojęzycznych krajów świata.

 • Niemcy są miejscem działania wielu międzynarodowych korporacji.


Poza tym, język niemiecki to największa liczba native speakerów w Unii Europejskiej (znacznie więcej niż angielski, hiszpański lub francuski). Poza tym, jest jednym z dziesięciu najczęściej używanych języków na świecie.

 

Ucz się niemieckiego, a będziesz… mądrzejszy!


Czy wiesz, że Niemcy mają 22 Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki, 30 w dziedzinie chemii i 25 w dziedzinie medycyny, a a wielu laureatów z innych krajów zostało przeszkolonych na niemieckich uniwersytetach? Mało? Jedenaście nagród Nobla w dziedzinie literatury zostało przyznanych niemieckim pisarzom, a siedmiu Niemcom i Austriakom przyznano Nagrodę Pokojową (!) Poza tym, Niemcy są światowymi liderami w dziedzinie inżynierii.

 

Warto tutaj dodać, że nawet jeśli czujesz, iż daleko Ci do tego szanowanego grona inteligentów – to jeśli znasz język angielski - kursy językowe niemiecki bielsko pójdą Ci dużo łatwiej, bo te dwa języki są do siebie podobne. Wiele słów w języku niemieckim brzmi i / lub wygląda tak samo jak równoważne angielskie słowa, ponieważ te dwa języki mają tego samego „dziadka”. Na przykład spójrz na te słowa:

 

 • schwimmen = swim

 • kommen = come

 • mutter = mother

 

Czujesz się bardziej artystą niż naukowcem….? Ucz się niemieckiego, a będziesz… bliżej kultury! Świat niemieckojęzyczny wydał jednych z najbardziej szanowanych twórców XX wieku - od Fritza Langa do Rainera Wernera Fassbindera, czy reżyserów, takich jak Tom Tykwer i Fatih Akin. Niemieccy i austriaccy filmowcy, tacy jak Lang, Billy Wilder i Ernst Lubitsch, ukształtowali także historię Hollywood. Chcesz lepiej zrozumieć ich dzieła? Nasze kursy językowe niemiecki bielsko to coś dla Ciebie!


Niemiecki to także język Nietzschego i Kafki, a Mozart, Beethoven i Wagner mówili i pisali po niemiecku, podobnie jak Freud, czy Einstein. Nic więc dziwnego, że niemiecki jest drugim najczęściej używanym językiem naukowym na świecie. 18% książek na świecie publikowanych jest w języku niemieckim, a stosunkowo niewiele z nich pojawia się w tłumaczeniu na język angielski, a co dopiero mówić o polskim.

 

Reasumując, niemiecki jest bramą do światowej klasy szkolnictwa wyższego! Wiele z najważniejszych dzieł filozofii, literatury, muzyki, historii sztuki, teologii, psychologii, chemii, fizyki, inżynierii i medycyny na Zachodzie jest napisanych po niemiecku i nadal jest tworzonych w tym języku.


Jak długo trwa nauka języka niemieckiego?

 

Przede wszystkim - bez względu na to, jaki jest twój język ojczysty, a nawet jeśli niemiecki może wydawać ci się na początku trudny, nie zniechęcaj się. Jeśli zastanawiasz się, czy istnieją jakieś skróty lub konkretne sposoby nauki języka niemieckiego, wystarczy się zapisać na nasze kursy językowe niemiecki bielsko a poznasz metody, które pomogą Ci znacznie szybciej osiągnąć postęp. Odpowiadając na wyżej zadane pytanie: nie ma ustalonego okresu czasu, który gwarantuje, że odniesiesz sukces w nauce języka niemieckiego, ale najważniejsza jest:

 

 • praktyka

 • ciągłość

 

Oczywiście, nie obudzisz się pewnego ranka i nie zaczniesz nagle mówić płynnie po niemiecku - to zdarza się tylko w filmach, ale jeśli wykonasz tylko jeden krok na raz, szybko uzyskasz wyniki. Nauka nowego języka może zająć różny okres czasu w zależności od wielu czynników, takich jak wcześniejsze doświadczenia i ekspozycja na język, odporność, ilość pracy, jaką wkładasz w proces uczenia się, motywacja i tak dalej.

 

Jeśli zapiszesz się na kursy językowe niemiecki bielsko i dodatkowo będziesz ćwiczyć codziennie przez okres co najmniej trzech do sześciu miesięcy, prawdopodobnie będziesz w stanie poradzić sobie z codzienną rozmową z przyjacielem czy składaniem zamówienia w języku niemieckim. Niektórzy ludzie męczą się z nauką bardziej niż inni i potrzebują więcej czasu, aby osiągnąć ten poziom, ale to głównie dlatego, że nie wkładają wysiłku i nie ćwiczą codziennie. Jeśli chcesz mówić płynnie po niemiecku, na pewno osiągniesz swój cel!

 

Jak najłatwiej uczyć się języka niemieckiego?

 • Znajdź silny powód, który będzie Cię motywował.

 • Poznaj wszystkie podstawy języka niemieckiego.

 • Podsycaj swoją ciekawość, ucząc się slangu, zabawnych słów i idiomów.

 • Ćwicz codziennie. Jeśli to możliwe, porozmawiaj z rodowitymi Niemcami.

 

Ludzie mówią, że chodzi o opanowanie podstaw. Tak więc, jeśli zastanawiasz się, jak uczyć się języka niemieckiego, jeśli jesteś kompletnym początkującym, zalecamy zacząć od alfabetu. Język niemiecki ma 26 liter, podobnie jak angielski.

 

Gramatyka języka niemieckiego


Co sprawia, że ​​język jest dla Ciebie trudny? Jego gramatyka, prawda? Gramatyka jest zwykle koszmarem dla wszystkich, którzy planują poznać podstawy nowego języka, i nie jest tak tylko w przypadku języka niemieckiego. Ale, jeśli przyłożysz się do tej części nauki na naszych kursach- - będziesz mówić płynnie po niemiecku w mgnieniu oka.


Niemiecki ma sześć czasów, które mają cztery przypadki (mianownik, biernik, celownik, dopełniacz). Do tego niemiecki ma trzy przyimki rzeczownikowe dla każdej płci:

 

 • die (dla rzeczowników żeńskich),

 • der (dla rzeczowników rodzaju męskiego)

 • das (dla płci neutralnej)


Gdy zapiszesz się na nasze kursy językowe niemiecki bielsko to z każdym nowym słowem, którego uczysz się w języku niemieckim, musisz także nauczyć się, jakie przyimki muszą znaleźć się przed nim. Na początku może to być mylące, ponieważ czasami płeć biologiczna może nie zgadzać się z jej gramatyczną płcią, ale na pewno się przyzwyczaisz, bowiem istnieje kilka reguł, które Ci w tym pomogą. Poza tym, nie trzeba zbyt mocno podkreślać tej części.

 

Język niemiecki w życiu codziennym


Kiedy zaczynasz uczyć się nowego języka, prawdopodobnie nie chciałbyś zaczynać od samych zasad gramatyki i rzeczy, które sprawiają, że język ten staje się naprawdę skomplikowany. Zapisując się na nasze kursy językowe niemiecki bielsko przekonasz się, że nauka języka polega na radości i zabawie, poza chęcią poszerzenia wiedzy. Aby to zrobić, musisz zacząć od punktu, który sprawia, że zastanawiasz się, co jest poza samą gramatyką, przykuwaj swoją uwagę i rozpalaj swoją motywację.


Nie ma lepszego sposobu, aby uczyć się niemieckiego, niż zacząć od kilku słów i codziennych wyrażeń takich jak przywitanie się z kimś lub poproszenie kogoś o coś. Da Ci to małe poczucie satysfakcji i zwiększy Twoją pewność siebie.

 

Chcesz lepiej zrozumieć naszych sąsiadów? Ucz się języka niemieckiego!

 

Niemcy mają bogatą kulturę. Przez stulecia była to kraina wielu intelektualistów i wielkich wydarzeń. To państwo, które wpłynęło i ukształtowało nie tylko kulturę starego kontynentu Europy, ale także kulturę całego globu. Ich ślady są wszędzie! Niemcy, z ponad 81 milionami mieszkańców, są drugim najbardziej zaludnionym krajem w Europie. 91% ludności to Niemcy, a turecka to największa grupa mniejszościowa z 2,4%. 70% identyfikuje się jako chrześcijanie, 3,7% deklaruje się jako muzułmanie, podczas gdy reszta nie określiła przynależności do religii.

 

Niemcy są znani jako pracowici, gdy zapiszesz się na kursy językowe niemiecki bielsko i zechcesz tam pracować – na pewno to docenią. Podziwiamy ich precyzję i choć ich postawa jest interpretowana jako zimna i początkowo może wydawać się nieprzyjazna, to koniec końców są dobrymi i przyjaznymi ludźmi. Uwielbiają jedzenie, więc nie jest zaskakujące, że mają wiele tradycyjnych potraw. Ich ulubionym napojem jest…. Piwo! Roczne spożycie piwa na mieszkańca Niemiec zajmuje trzecie na całym świecie. Warto też dodać, że Niemcy produkują ponad 300 rodzajów pieczonego chleba. To wszystko będziesz mógł lepiej zrozumieć, gdy opanujesz sztukę posługiwania się ich językiem – do czego to serdecznie zachęcamy i zapraszamy na nasze kursy językowe niemiecki bielsko jako miejsce, w którym ta myśl może zostać uiszczona – w krótkim czasie, w zabawny i przyjemny sposób.

 

Niemiecki to język, którzy my Polacy powinniśmy poznać – mamy nadzieję więc, że już i Ty po tym wszystkim, co tutaj przeczytałeś nie masz co do tego nawet najmniejszych wątpliwości.

Formularz wyceny

Każde tłumaczenie traktujemy indywidualnie, a jego koszt uzależniony jest od ilości stron, stopnia trudności tekstu oraz języka oryginału. Każdy tekst podlega odrębnej wycenie tak, aby móc zapewnić najwyższą jakość przy niewielkich kosztach. W związku z powyższym zachęcamy do kontaktu z naszym koordynatorem ds. tłumaczeń, który przygotuje dla Państwa jak najkorzystniejszą ofertę.


Firma


Wyświetl większą mapęKontakt z nami

Zapraszamy do współpracy

Copyright © Linguapoint - Wszelkie prawa zastrzeżone

Projektowanie stron www Bielsko Pozycjonowanie Bielsko